O nas
Rekrutacja 2019/2020
Fotogalerie
Projekty Unijne
Wydarzenia
Programy i plany nauczania
Dokumenty szkolne
Podstawa Programowa
Materiały dla uczniów
Internat
Różne
Matura

 

Pierwsze certyfikaty „Certyfikowany Operator CNC” w ZSP w Siennie

zobacz galerię zdjęć

 

W dniu 27.03.2018 r. w  pracowni HTEC Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie został przeprowadzony egzamin „Certyfikowany Operator Haas CNC”. Udział w nim wzięło ośmiu najzdolniejszych uczniów z klasy drugiej technikum mechanicznego o specjalności „Użytkowanie obrabiarek skrawających”.

 

Na zajęciach teoretycznych i praktycznych uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Kolejnym etapem cyklu kształcenia był 60 godzinny kurs pogłębiający tematykę obsługi i programowania maszyn CNC. Szkolenie przeprowadzone zostało przez certyfikowanych instruktorów CNC ZSP  Siennie i odbyło się według wytycznych i przy wsparciu firmy  Abplanalp, wyłącznego dystrybutora obrabiarek Haas. Uczniowie po zakończeniu szkolenia zdali egzamin teoretyczny i praktyczny, który przeprowadził przedstawiciel firmy Abplanalp  z wynikiem pozytywnym.

 

Dzięki zdanemu egzaminowi uczniowie ci mogą umieścić w swoich kwalifikacjach tytuł „Certyfikowany Operator  HAAS CNC”. Uzyskanie takiego Certyfikatu, daje przyszłym absolwentom wiele większe możliwości w zdobyciu dobrze płatnej pracy -  na stanowisku operatora programisty maszyn CNC. Oficjalne wręczenie Certyfikatu nastąpi na zakończenie roku szkolnego.

 

Gratulujemy naszym uczniom!

Marek Gałęza

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )