W czwartek, 6 lutego 2014 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie dotyczącym świadomego przestąpienia do wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Wycieczka odbyła się w Światowy Dzień Wyborów. W tym roku to święto demokracji przypadło tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których mieszkańcy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej wyłonią jedyny pochodzący z bezpośrednich wyborów organ o charakterze ponadnarodowym. O godzinie 11.00 sala audytoryjna Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zapełniła się młodymi wyborcami z województwa mazowieckiego. Spotkanie moderowali: dr Bartłomiej Michalak i mgr Anna Frydrych. Wyświetlony został film prezentujący kwestie roli, struktury i sposobu wyłaniania członków Parlamentu Europejskiego. Podczas warsztatów w roli ekspertów głos zabrali m.in.: sędzia Stefan Jan Jaworski - Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej oraz minister Kazimierz Wojciech Czaplicki - Szef Krajowego Biura Wyborczego.
Opiekę nad zorganizowaniem wyjazdu monitorowali nauczyciele- bibliotekarze.
6 grudnia 2013 rok
6 grudnia 2013 roku uczniowie którzy wzięli udział w konkursie "TUWIM INACZEJ " uczestniczyli w spektaklu: Koncert "Lutosławski - Tuwim 2013" w Starej Prochowni w Warszawie.
Był to wyjątkowy spektakl muzyczny, w ramach którego uczestnicy warsztatów wokalnych Muzycznej Sceny Młodych Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej zaprezentowali piosenki Witolda Lutosławskiego i wiersze Juliana Tuwima. Premiera spektaklu odbyła się na Scenie Starej Prochowni SCEK 18 maja 2013 r., jako wydarzenie specjalne Warszawskiej Nocy Muzeów w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.
"Lutosławski - Tuwim 2013" to artystyczny projekt edukacyjny zrealizowany przez uczestników warsztatów Muzycznej Sceny Młodych SCEK. Kanwą spektaklu jest twórczość literacka, wiersze i bajki, Juliana Tuwima i wysublimowana muzyka Witolda Lutosławskiego. Uzdolniona młodzież prezentuje piosenki, które subtelna i wyrafinowana wyobraźnia kompozytora uczyniła arcydziełami polskiej twórczości muzycznej dla dzieci. Wiersze Tuwima będące podstawą piosenek wydobywają z powszechnych rzeczy zwykle niezauważane piękno i odkrywają w codziennych sprawach i wydarzeniach utajony wymiar komizmu. Młodzi artyści interpretują poezję i muzykę wybitnych polskich twórców w świeży i autentyczny sposób. Dopełnieniem spektaklu są wirtuozersko wykonywane przez Olenę Tasinkiewicz "Bukoliki", krótkie utwory muzyczne skomponowane przez Lutosławskiego w oparciu o melodie kurpiowskie ze zbioru ks. Władysława Skierkowskiego.