O nas
Rekrutacja 2021/2022
Projekty
Fotogalerie
Programy i plany nauczania
Dokumenty szkolne
Podstawa Programowa
Materiały dla uczniów
Kursy KKZ
Internat
Różne
Egzaminy_statystyki
Archiwum

„KLUCZ DO KARIERY” – NOWY PROJEKT

WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W ZSP W SIENNIE

 

 

W ZSP w Siennie po raz trzeci będzie realizowany nowy projekt z Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego pod nazwą „Klucz do kariery”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Będzie on realizowany w okresie 01.05.2015-31.08.2015 r. Wartość projektu to 1 milion 200 tysięcy złotych, z czego 40% będzie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych do placówki edukacyjnej. Szkoła doposaży pracownię budownictwa, hotelarską, diagnostyki i warsztaty szkolne. Nowością będzie zakup tokarki sterowanej CNC, centrum planowego służącego do frezowania z oprogramowaniem CAD. Te nowoczesne maszyny do nauki będą dostępne w warsztatach szkolnych. Pracownia diagnostyczna otrzyma analizator spalin, urządzenie do diagnozowania uszkodzeń w samochodach, urządzenie do przetaczania tarcz. Ponadto szkoła wzbogaci się o wiele komputerów, które będą służyły młodzieży i dyrekcji szkoły do organizacji egzaminów zawodowych metodą on-line. Tę innowacyjną metodę ZSP w Siennie wprowadził w styczniu 2014 roku wśród uczestników kursu kwalifikacyjnego rolnik z pozytywnym rezultatem (wszyscy zdali).

Projekt będzie rozwijał kompetencje i umiejętności uczniów. Da nowe kwalifikacje: spawacza metodą MIG MAG, operatora obrabiarek CNC, operatora koparki, wózków widłowych, kucharza, kelnera, prawo jazdy kat. B. Nowością jest wprowadzenie do działu projektowych tygodniowych praktyk u pracodawców, czego efektem będzie poznanie rzeczywistych warunków pracy. Nastąpi współpraca szkoły z pracodawcami, a w przyszłości możliwość zatrudnienia absolwentów. Kursy realizowane będą w czasie wolnym od nauki. Uczniowie będą mieć zapewnioną opiekę nauczycieli, posiłki i pomoce dydaktyczne.

Projekt wzbogaca ofertę edukacyjną ZSP w Siennie poprzez innowacyjne formy kształcenia zawodowego, zapewniające wysoką jakość kształcenia. Zapraszamy gimnazjalistów do podjęcia nauki w szkole i zdobywania nowych kwalifikacji.

 

 

 

Lidia Niedziela

Agnieszka Ornatowska

BIP

 

Zdjęcia do dokumentów online

Centrum Edukacji Technicznej Hass

Prezentacje

 

Prezentacja szkoły

Dane adresowe

 

Zespół Szkół Technicznych
ul. Szkolna 41
27-350 Sienno

telefon_13


tel. 48 37 86 028

EMAIL36
Wskazówki dojazdu

anons
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )